Aktuality

Ohlasy

Humbuk a MFF

Server iForum Univerzity Karlovy uveřejnil 7. srpna 2014 o naší kapele článek. Možná to byl ten příslovečný chybějící, tak jako tajemné foto Karla Kerouše.

Porta 2013

Jako duo (Carry - Luboš) vstoupil Humbuk do letošního ročníku tradičního festivalu Porta. Stalo se tak po jedenadvaceti letech. Server Folktime.cz vydal o dosavadním průběhu soutěže následující reportáž. 17. dubna již v kompletním složení zaznamenal Humbuk svůj historicky první postup do celostátního semifinále a navíc v autorské soutěži i postup do semifinále mezinárodního. O této události referovala média již o poznání stručněji. Velmi sporé informace poskytl toliko oficiální server festivalu Porty o finálovém klání, kam se Humbuk (pro změnu s podporou houslí Jirky Nohela namísto Mirkova piana) ze semifinále nakonec probojoval. K pražskému finále se v ePortýru nepříliš pochvalně vyjádřila porotkyně paní Marcela Voborská.

Silvestr 1989

ČR 2 odvysílal 31.12.2012 záznam silvestrovského vysílání Československého rozhlasu stanice Praha z roku 1989, kde zazněla, mimo jiné, píseň Kouzelná hůl. Ta byla napsána v zimě roku 1986 v reakci na Palachův týden a tzv. "skotské střiky" na Václavském náměstí v lednu toho roku. Nahrávka byla pořízena bez vědomí kapely, ale s největší pravděpodobností pochází z koncertu pro Občanské fórum v Kladně 3.12.1989, kde Humbuk vystoupil v sestavě Luboš, Carry a Karel Pazderka (foukací harmonika). Níže uvedená vzpomínka nepochází z archivu Českého rozhlasu, ale z amatérského záznamu Silvestrovského vysílání stanice Praha 31. 12. 1989, kde si, vklíněna kdesi mezi Dědečkem, Burianem, Plíhalem a Bohdalovou, našla Kouzelná hůl své místo.


  Kouzelná hůl (The Devil's Right Hand  (S.Earle/P.Kerouš,L.Pick)  

Kaleidoskop Jana Rejžka

Humbuk zazněl v pořadu Kaleidoskop Jana Rejžka - vysíláno 18.8.2012 ve 23:20 na ČR6 archiv ČR 6.


  Nemocnice Krč  (Pavel Kerouš/Michaela Keroušová)  

Mental Picking Style

Po pětatřiceti letech naší existence se stala neuvěřitelná věc: Blančin divák o nás složil píseň. Tuto píseň sám nahrál a nazpíval.


  Mental Picking Style  (Blančin Divák/Blančin Divák)  

Zpět na začátek strany  Na hlavní stranu