Aktuality

Novinky ze života skupiny

Basa v base v base19.5.2014

Luboš si koupil dvě zbrusu nové basy! Jedna z nich je bezpražcová, ale teď neví, co s ní. Ani České dráhy mu nedokázaly poradit.

Porta Ústí nas Labem 201324.5.2013

V československém finále o autorskou Portu 2013 obsadil Humbuk druhé místo s písní Konec přátelství. Naše poděkování patří divákům, kteří si do ústeckého Kulturního domu v pátek odpoledne respektive v podvečer našli cestu. Velké díky odborné porotě jak za její úctyhodnou práci při posuzování desítek soutěžních písniček tak i za ocenění práce naší. A především děkujeme houslovému matadorovi Jirkovi Nohelovi, který zaskočil za absentujícího Mirka RokSytu. Byla čest si s ním zahrát a z celé ústecké mise to bylo to nejlepší, co nás potkalo.

Porta Praha 201317. dubna 2013

Získali jsme ceny za 2. místo v interpretační a 1. místo v autorské soutěži Porta Praha 2013. Děkujeme všem příznivcům za podporu a porotě za projevenou důvěru a uznání.

Kris Jichaferson8. března 2013

Kapela se rozrostla o nového subčlena. Narodil se soukromý Kryštof, patří rodině Grimmerů a v Humbuku má rezervovanou pozici hráče na percussion (prozatím dětská chrastítka). Dle slov svého otce má standardní parametry, což přeloženo znamená krásný, moudrý, urostlý a hudebně nadaný. Jícho a Marjánko, děkujeme.

Aleš28. května 2012

Během uplynulého víkendu nás zasáhla zpráva o tragické smrti našeho kamaráda a nedávného člena kapely, bubeníka Aleše Zimolky. Svým příchodem v roce 2005 výrazně pozvedl úroveň naší hudby a, přiznejme si, i muzikantské morálky. Absolvoval s námi řadu vystoupení, podílel se na několika studiových projektech a strávil s námi mnoho času jako přítel. Humbuk opustil v roce 2010. Rozhodl se omezit své nesčetné aktivity, které ho tehdy dovedly až ke kolapsu z únavy. Působil v řadě hudebních skupin, mimo jiné v kapelách Merlin, Empire, Asonance, Dick O'Brass či NETTO. Zemřel v sobotu 26. května na následky automobilové nehody. V našich nahrávkách a především v našich vzpomínkách žije dál.

Tričko15. dubna 2012

U příležitosti jistých výročí a událostí, které nebudeme rozvádět, neboť si nechceme honit triko ani veřejně prát špinavé prádlo, došlo ke zrodu historicky prvního kapelního suvenýru. Na jeho vzniku se podílel výtvarník Pavel Vošický a k vidění je na trupech členů kapely. Získat jej lze za jednotnou cenu 220,- Kč po objednání na emailu kerous@fjfi.cvut.cz.

Jícha  ... starší zprávy

Další, již poněkud vychladlou novinkou stále zůstává příchod nového bubeníka Jirky Grimmera zvaného Jícha, kterého nám byl takříkajíc Bůh dlužen. Kromě toho, že rytmicky obohatil naše písně a Lubošovy vize o sjednocení všech kapel v jednu jedinou opět o něco přiblížil realitě, rozšířila navíc Jíchova rodina počet našich skalních fanynek na trojnásobek.

Zpět na začátek strany  Na hlavní stranu  Na další stranu