Historie skupiny

Cizinci (1977 - 1980)

Skupina Cizinci vznikla z iniciativy Pavla "Carryho" Kerouše a s cílem vyhrát soutěž Písně dlouhejch cest, kterou pořádal klub Malostranská beseda jako konkurenci festivalu Porta. Skupina se rekrutovala z tehdejších studentů gymnázia Na Vítězné pláni a vystoupila v sestavě Pavel Kerouš (kytara, zpěv), Luboš Pick (bicí nástroje), Marek Dobrodinský (piano), Michal Antoš (baskytara), Petr Zenkl (havajská píšťala), Martin Musílek (el. kytara) Pavel Vinduška (elektrická kytara) a Petr Novotný (speaker). V repertoáru byly písně Kate, Přišly mi zlé časy a Nedělní ráno. Skupina i přes značné množství hlasujících příznivců vypadla v prvním kole a ještě téhož večera se rozpadla.
Po zeštíhlení na dva členy (Pavel Kerouš a Luboš Pick) pokračovali Cizinci, později označovaní jako Cizinci 1 a půl, v činnosti, omezující se na zkoušky a vyhrávání po parcích. To, snad i díky obsazení (kytara, bicí), nepřineslo očekávané ani neočekávané úspěchy.
V dalších dvou letech následovaly další marné pokusy o zteč Písní dlouhejch cest. Cizinci 2 vypadli v základním kole soutěže v obsazení pavel Kerouš (kytara, zpěv), Josef Kvaki Kačírek (kytara) a Jan Šilhán (banjo). O rok později dopadli stejně Cizinci 3 ve složení Pavel Kerouš (kytara, zpěv) a Tomáš Hrubý (kytara).
Jelikož muzikanti jednotlivě i houfně opouštěli znovu a znovu se potápějící loď, a nových se již v širším okruhu známých nedostávalo, oslovil jednoho dne roku 1980 Carry opětovně Luboše Picka, který ovšem návrat do kapely podmínil tím, bude obsluhovat kytaru. Vzápětí se na ni začal učit.


Zpět na začátek strany  Na hlavní stranu  Na další stranu